نوشته‌ها
لیست نوشته ها
جستجو

پنج‌شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹

نبودن خیلی راحت‌تره (مجموعه‌شعر)آلن بسکه
آلن بسکه
ترجمه‌ی سهند آقایی - محمدمهدی شجاعی
نشر مشکی - ۱۳۸۹- ۱۰۰۰ تومان
آلن بسکه (۱۹۱۹ – ۱۹۹۷) از معروف‌ترین شاعران فرانسوی‌ست. البته او در اکراین به دنیا آمده اما به فرانسه شعر گفته و تعدادی زیادی نشان و جایزه‌ی ادبی به دست آورده است، از جمله‌ی جایزه‌ی مهم گنکور. «نبودن خیلی راحت‌تره» مجموعه‌ای‌‌ست از شعرهای کتاب «فردا، بی‌ من،» و اولین اثری‌ست که از بسکه به فارسی منتشر می‌شود. برگردان کتاب کار دوست خوب من سهند آقایی‌ست که خودش شاعر است و به خوبی از پس درآوردن زبان شعری بسکه برآمده. «نبودن خیلی راحت‌تره» کتاب کم‌حجم و بسیار خوش‌خوانی‌ست و می‌توان در یک ساعت همه‌ی شعرهای‌اش را خواند.

 

باغ اناری (مجموعه‌داستان)باغ اناری
محمد شریفی
نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۳۰۰۰ تومان
محمد شریفی  ـ متولد سال ۱۳۴۰ در رفسنجان ـ با چاپ مجموعه‌داستان «باغ اناری» راه صد ساله را یک شبه پیمود و شهرت و محبوبیت زیادی بین نسل کتاب‌خوان دهه‌ی هفتاد به دست آورد. این کتاب جایزه‌ی قلم زرین گردون را برای نویسنده‌اش ارمغان داشت و در حالی که همه در انتظار انتشارکارهای بعدی شریفی بودند او ناگهان کنار کشید و سال‌های سال داستانی منتشر نکرد. «باغ اناری» نایاب شد اما فراموش نه. حالا نشر آموت این کتاب مهم را پس از سال‌ها دوباره به بازار فرستاده و خبر خوب این‌که دو رمان «سرجوخه آمین» و «باغ خرفه»ی شریفی را هم در دست انتشار دارد. شریفی از این به بعد تمام‌قد در داستان‌نویسی معاصر ایران حضور خواهد داشت.

 

به وقت بهشت (رمان - چاپ دوم)به وقت بهشت
نرگس جورابچیان
نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۷۰۰۰ تومان
نرگس جورابچیان با رمان «به وقت بهشت» معادلات بازار نشر را به هم زد. این نویسنده با اولین رمان‌اش به فهرست پرفروش‌ترین‌های بازار راه یافت و هم‌چون‌آن در لیست محبوب‌ترین نویسنده‌های این روزها در کتاب‌فروشی‌های مختلف حضور دارد. «به وقت بهشت» در اندک‌زمانی به چاپ دوم رسیده و با استقبالی که از آن شده دور از انتظار نیست که به‌زودی فروش خیره‌کننده‌تری در انتظارش باشد.

 

دیدا (رمان)دیدا
ابراهیم میرقاسمی
نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۵۵۰۰ تومان
«دیدا» رمانی‌ست تاریخی بر اساس زنده‌گی «طاهر ذوالیمینین.» کسانی که سریال «امام رضا» را دیده‌اند احتمالن با این شخصیت آشنا هستند. طاهر سرداری ایرانی بود که توانست با شکست دادن امین ـ برادر مامون ـ مامون را به خلافت برساند. رمان میرقاسمی اما رمانی‌ست که عشق را دست‌مایه دارد، عشق طاهر به دختری به نام «دیدا.»

 

مردان بدون زنان (مجموعه‌داستان)مردان بدون زنان
ارنست همینگ‌وی
ترجمه‌ی اسد امرایی
نشر افق - ۱۳۸۸ - ۴۵۰۰ تومان
«مردان بدون زنان» دومین کتاب از مجموعه‌ی «میراث همینگ‌وی» است. نشر افق تصمیم دارد آثار مهم همینگ‌وی را تحت این نام و با ترجمه‌ها و سر و شکلی مطلوب در اختیار دوست‌داران این نویسنده‌ی امریکایی قرار دهد. از این مجموعه تاکنون «پیرمرد و دریا» و «مردان بدون زنان» منتشرشده و «داشتن و نداشتن،» «زیر آفتاب هیچ‌چیز تازه نیست،» «در زمان ما،» و «این ناقوس مرگ کیست» هم در دست انتشار است. «مردان بدون زنان» تعدادی از معروف‌ترین داستان‌های کوتاه همینگ‌وی نظیر «آدم‌کش‌ها،» «تپه‌هایی مثل فیل سفید،» و «ده نفر سرخ‌پوست» را شامل است. حسن کتاب این است که ترجمه‌ی کامل متن اورژینال کتاب همینگ‌وی است و نه یک آنتولوژی با سلیقه‌ی شخصی.

 

روباه و لحظه‌های عربی (مجموعه‌داستان)روباه و لحظه‌های عربی
مرتضا کربلایی‌لو
نشر افراز - ۱۳۸۸ - ۲۲۰۰ تومان
***
نوشیدن مه در باغ نارنج (رمان)نوشیدن مه
مرتضا کربلایی‌لو
نشر افراز - ۱۳۸۸ - ۲۵۰۰ تومان
مرتضا کربلایی‌لو یکی از به‌ترین نویسنده‌گان نسل جدید داستان‌نویسی ایران است. او علاوه بر این‌که نویسنده‌‌ای کارآزموده و چیره‌دست است، برخلاف بسیاری از نویسنده‌گان ایرانی، پر کار است و تقریبن هر سال کتاب تازه منتشر می‌کند. «روباه و لحظه‌های عربی» و «نوشیدن مه در باغ نارنج» تازه‌ترین آثاری‌‌ست که از این نویسنده‌ی جوان به بازار آمده. «روباه و لحظه‌های عربی» نام‌زد دریافت جایزه‌ی «روزی روزگاری»ست.

 

سگ‌ها و آدم‌ها (مجموعه‌داستان)سگ‌ها و آدم‌ها
فرشته مولوی
نشر ققنوس - ۱۳۸۸ - ۲۱۰۰ تومان
***
دو پرده‌ی فصل (رمان)دو پرده‌ی فصل
فرشته مولوی
نشر افراز - ۱۳۸۸ - ۳۵۰۰ تومان
«فرشته مولوی» را من با ترجمه‌های خوب‌اش ـ «دشت مشوش» خوان رولفو و «باد می‌وزد» ـ شناختم. مولوی البته داستان‌نویس پرسابقه‌ای هم هست و چند رمان و مجموعه‌داستان از او، در ابتدای دهه‌ی هفتاد، منتشر شده. با سفر خانم مولوی به خارج از کشور مدتی کار تازه‌ای از ایشان چاپ نشد و حالا به‌صورت هم‌زمان یک رمان و یک مجموعه‌داستان منتشر کرده‌اند. امیدوارم انتشار این دو کتاب آغاز دوباره‌ا‌ی برای حضور پررنگ‌تر خانم مولوی در بازار کتاب ایران باشد.

 

ببر سفید (رمان)ببر سفید
آراویند آدیگا
ترجمه‌ی مژده دقیقی
نشر نیلوفر - ۱۳۸۹ - ۵۸۰۰ تومان
«ببر سفید» برای «آراویند آدیگا» جایزه‌ی «من – بوکر» سال ۲۰۰۸ را به ارمغان آورد و آوازه‌ی این نویسنده‌ی جوان هندی را جهان‌گیر کرد. شک نکنید که «ببر سفید» یکی از به‌ترین رمان‌هایی‌ست که در سال‌های اخیر به فارسی ترجمه شده‌اند و از آن دست کتاب‌هایی‌ست که می‌توان با خیال راحت خواندن‌اش را به همه پیش‌نهاد داد. ترجمه‌ی «مژده دقیقی» هم که دیگر نیازی به تعریف ندارد. این کتاب هنوز پخش نشده و اگر می‌خواهید آن را بخرید، باید تا آغاز نمایش‌گاه کتاب صبر کنید.

 

ما یک سر و گردن از تفنگ‌ها بلندتریم‌ (رمان)تفنگ‌ها
شاهرخ تندرو صالح
نشر ققنوس - ۱۳۸۸ - ۵۸۰۰ تومان
***
دزد (مجموعه‌داستان)دزد
شاهرخ تندرو صالح
نشر افراز - ۱۳۸۸ - ۲۰۰۰ تومان
شاهرخ تندرو صالح هم از آن دسته نویسنده‌گانی‌ست که در سکوت و دور از هیاهوی خبری کار می‌کند. او کتاب‌های زیادی در حوزه‌ی نقد و داستان دارد و حالا با انتشار یک رمان و یک مجموعه‌داستان تازه حضور خود را در ادبیات داستانی معاصر ایران تثبیت کرده است.

 

جنگل پنیر (رمان)جنگل پنیر
فرشته احمدی
نشر ققنوس - ۱۳۸۸ - ۳۸۰۰ تومان
از فرشته احمدی پیش از این مجموعه‌داستان «سارای همه» و رمان «پری فراموشی» منتشر شده بود و «جنگل پنیر» دومین رمان اوست که به بازار می‌آید. خود او معتقد است «جنگل پنیر» با کارهای قبلی‌اش تفاوت زیادی دارد. باید منتظر ماند و دید «جنگل پنیر» با چه بازخوردهایی از مخاطبان و منتقدان رو به رو خواهد شد.

 

من آقام یا الاغ؟! (مجموعه‌داستان – چاپ چهارم)فرزاد حسنی
فرزاد حسنی
نشر افراز - ۱۳۸۹ - ۲۵۰۰ تومان
این فرزاد حسنی آن فرزاد حسنی که شما می‌شناسید نیست! یک روزنامه‌نگار مودب و باتجربه است که وبلاگ هم می‌نویسد. البته این تشابه اسمی به کمک ایشان آمده و ـ در کنار جذابیت قصه‌هاـ احتمالن از عواملی‌ست که باعث شده کتاب‌‌شان در هم‌این مدت محدودی که از انتشارش می‌گذرد به چاپ چهارم برسد. نام جذاب کتاب هم در فروش خوب آن بی‌تاثیر نبوده. «من آقام یا الاغ؟!» ستایش‌گرانی هم‌چون «مرضیه برومند،» «تهمینه میلانی،» «توکا نیستانی،» «رضا ناجی،» و «فاطمه گودرزی» دارد.

 

مرد تشویش همیشه (رمان)مرد تشویش همیشه
محمد ایوبی
نشر افراز - ۱۳۸۸ - ۳۳۰۰ تومان
در روزهایی که با روزنامه‌ی «اعتماد ملی» هم‌کاری می‌کردم، قرار شد گفت‌وگویی با محمد ایوبی درباره‌ی رمان «صورتک‌های تسلیم» ـ که در آن زمان تازه منتشر شده بود ـ انجام دهم. در گرفتاری‌ها، کار را به تعویق انداختم و بعد که خبر درگذشت ایوبی رسید واقعن حسرت خوردم. این نویسنده‌ی قدر و البته بی‌هیاهو سال‌های سال در سکوت نوشت و منتشر کرد و البته هیچ‌وقت، آن‌چون‌آن که شایسته‌گی‌اش را داشت، شناخته نشد. «مرد تشویش همیشه» یکی از آخرین رمان‌های ایوبی‌ست. این رمان با نگاهی به زنده‌گی ابوالقاسم فردوسی نوشته شده و هدف آن این است که مخاطبان را بیش‌تر و به‌تر با زنده‌گی این خداوند سخن آشنا کند. متاسفانه، خود ایوبی فرصت نکرد از به‌دست‌گرفتن و ورق‌زدن «مرد تشویش همیشه» لذت ببرد و پیش از انتشار این رمان درگذشت. نشر افراز رمان «آب‌بازی» این نویسنده را هم در دست انتشار دارد.

 

* به دلیل لطف زیاد دست‌اندرکاران کتاب و محدودیت حجم ستون تبلیغ رایگان در کتابلاگ (حداکثر ۸ کتاب)، ناگزیر، مدت نمایش کتاب‌هایی که از این به بعد به دست من برسند از یک‌ ماه به ۱۵ روز کاهش خواهد یافت.

امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 10 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
http://www.ketablog.ir/blogs/blog.php?code=64
دیدگاه‌
<< صفحه بعدی ۰۱ صفحه قبلی >>
محبوبه
دوشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۳
خیلی خوب بود....ممنون
کتابهایی با مضمون عشق میخواستم که تعاریفی درباره عشق داده باشند و مثبت نیز باشند. لطف میکنید اسم کتاب را برای من بنویسید! smile
امکانات: Email Website

این نظر به صورت خصوصی نوشته شده است و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده می باشد.

این نظر به صورت خصوصی نوشته شده است و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده می باشد.

این نظر به صورت خصوصی نوشته شده است و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده می باشد.

مهدی
شنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
ممنون از مطلب خوبتان.

الان دو سال است که منتظر چاپ ترجمه آقای غبرایی از "این ناقوس مرگ کیست" هستم. احیاناً اگر خبری از چاپ این کتاب شد ممنون می شم اگر در سایت خود اطلاع رسانی کنید.

پاسخ کتابلاگ
چشم. امیدوارم ترجمه‌ی آقای غبرایی هرچه زودتر منتشر شود.
امکانات: Email Website

محمد حسین
سه‌شنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱
ممنون از سایت خوبتون. همیشه استفاده میکنم.
ولی فکر کنم از چند انتشارات خاص مثل آموت و ققنوس و افراز بیشتر کتاب معرفی میکنی از یه سری انتشاراتی ها  مثل نیلوفر و چشمه و ثالث و نشر نی کمتر.
در هر صورت خیلی ممنون از مطالبی که مینویسی . قلم خوب و شیوایی هم داری.

پاسخ کتابلاگ
من هم از لطف شما سپاس‌گزارم. اگر حوصله کنید و آرشیو کتابلاگ را با دقت بررسی کنید، خواهید دید که از همه‌ی ناشرها کتاب معرفی شده است.
امکانات: Email Website

لاله
سه‌شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۹
سلام.
کاش خبر می کردید که کجا هستید. چندبار به سایت تان در بلاگفا سر زدم و فکر کردم دیگر از وب نویسی منصرف شده اید. اما ظاهرا این بار کم لطفی نصیب ما شده که خبر نکردید دوباره کجا ساکن شده اید.
معرفی ها را خواندم ممنون اما حالا که جای پیشنهاد دادن است می خواستم بپرسم از پرینوش صنیعی چیزی خوانده ای؟ کتاب پدر آن دیگری و یکی دیگه که اسمش تو خاطرم نیس و درباره سرگذشت یه زن هست اگر آره منم مثل همه وب خوان های بی ادعای این سایت می خواستم درخواست کنم نقدش کنی.
ارادتمند
لاله
امکانات: Email Website

فروزان
پنج‌شنبه - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹
با سلام
ممنون از اینکه این کتاب هایخوب رو معرفی کردید . من کتاب آقای حسنی رو خوندم . کتاب خیلی خوب و دلنشینیه .خیلی راحت میشه باهاش ارتباط برقرار کرد . خوشحال خواهم شد اگر درباره این کتاب بتونید یک نقد کامل بنویسید . نظر شما به عنوان یک منتقد خوب می تونه جالب باشه .

پاسخ کتابلاگ
ممنون‌ام از لطف‌تان، خانم. کتاب آقای حسنی را در فهرست مطالعه‌ام گذاشته‌ام و حتمن در آینده درباره‌ی آن خواهم نوشت.
امکانات: Email Website

زاهد
شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹
خیلی خوب میشه گاهی در کنار مجلات و کتاب های قدیمی ای که معرفی می کنید مثل این پست کتاب هایی رو هم که تازه چاپ شدن معرفی کنید

پاسخ کتابلاگ
چشم زاهد عزیز. من در سال‌های گذشته در کتابلاگ به‌طور منظم این‌کار را می‌کردم. از این پس نیز این‌گونه پست‌ها را ادامه خواهم داد.
امکانات: Email Website

رضا
پنج‌شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹
ممنون از این پست خوب تان.
از اونجاییکه نمایشگاه نزدیکه خیلی خوب میشد که مثل همین مطلب ، نوشته ای را به معرفی چند اثر کلاسیک ( از اونهایی که باید قبل از مرگ خوند!) که با ترجمه خوب منتشر شده اند اختصاص میدادید برای من که تازه کار هستم این جور راهنما ها خیلی بدرد میخورد

با آرزوی سلامتی

پاسخ کتابلاگ
دوست عزیز، من نوشته‌ای با موضوعی که مد نظر شما بود نوشتم و در گوگل‌ریدر منتشر کردم. متن‌اش را برای شما هم ایمیل کردم. پیش‌نهاد خرید ده شاه‌کار از نمایش‌گاه است. ایمیل‌تان را چک کنید.
امکانات: Email Website

ثبت نظر
برای ثبت نظر جدید در ارتباط با نوشته فرم زیر را کامل کنید.
وارد کردن مواردی که با علامت v مشخص شده‌اند الزامی است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونیک:
سایت اینترنت:
نظر شما: v
 :artist: :biggrin: :bowl: :cry: :dizzy: :mad: :nono: :pirate: :sad: :shocked: :sick: :smile: :tongue: :uhh: :wacko: :wink: :yinyang:

نظر خصوصی
در صورت انتخاب این گزینه، نظر بصورت خصوصی ثبت خواهد شد و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده خواهد بود.
تاییدیه: v
برای تایید اطلاعات فرم متن داخل تصویر را مجددا وارد نمایید.

 
نوشته‌های مرتبط

RSS 2.0

javied1364@gmail.com

امکانات
خبرنامه سایت
گزارش‌ها
مطالب سایت
نوشته ها: ۲۸۰
نظرات: ۹۸۳
دنبالکها: ۰
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۲۶۸۰۱۵۷ صفحه
مشاهده امروز: ۶۴۶ صفحه
بیشترین مشاهده:
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد: ۲۶۶۷۴ صفحه
بازدید همزمان
در حال حاضر: ۴ نفر
بیشترین بازدید همزمان:
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد: ۳۶۱ نفر
مراجعه به: