نوشته‌ها
لیست نوشته ها
جستجو

شنبه - ۵ آذر ۱۳۹۰

هنکشبح در آینه

جان آر. اریکسون/ ترجمه‌ی فرزاد فربد

کتاب پنجره/ چاپ اول/ ۱۳۸۹

«شبح در آینه» کتاب دیگری‌ست از سری معروف «هنک سک گاوچران.» این اثر بیستمین و آخرین کتابی‌‌ست که در ایران از مجموعه‌ی هنک به بازار آمده است. دو کتاب دیگر این مجموعه با نام‌های «پرونده‌ی گربه‌ی خون‌آشام» و «پرونده‌ی نیش دوتایی زنبور پشمالو» هم توسط آقای فربد به فارسی برگردانده شده‌اند و در نوبت چاپ قرار دارند. البته در امریکا ـ تا آن‌جا که من می‌دانم ـ جلد پنجاه و هفتم هنک هم منتشر شده است. هر چند شاید سال‌ها زمان لازم باشد که کل کتاب‌های این سری ترجمه شوند اما تا هم‌این جای کار هم اتفاقی شگرف در بازار کتاب ایران رخ داده است. من  هیچ سری داستانی دیگری نمی‌شناسم که ۲۲ جلد آن ترجمه شده و پروسه‌ی انتشار آن هنوز هم ادامه داشته باشد. این رخ‌داد به خوبی نشان می‌دهد که با چه اثر دوست‌داشتنی و جذابی مواجه هستیم، طرفه آن‌که اغلب کتاب‌های سری هنک در ایران تا چاپ سوم ـ  و حتا بالاتر ـ هم رفته‌اند.

درباره‌ی سری کتاب‌های هنک و این سگ بوگندوی احمق و دوست‌داشتنی پیش از این همه‌چیز را گفته‌ام (این‌جا .) فقط بار دیگر دعوت‌تان می‌کنم اگر هنوز به جهان داستانی جان آر. اریکسون پا نگذاشته‌اید، درنگ نکنید. از هر کدام از ۲۰ کتاب مجموعه که دوست دارید شروع کنید و خواهید دید که به‌زودی طرف‌دار پر و پا قرص وقایعی که در مزرعه‌ی دورافتاده‌ی تگزاسی رخ می‌دهد خواهید شد و وسوسه‌ی مطالعه‌ی تمام جلدهای سری هنک رهای‌تان نخواهد کرد.

من اغلب کتاب‌های مجموعه‌ی هنک را خوانده‌ام و باور کنید هنوز هم برای‌ام تکراری نشده‌‌اند. هر کتاب جدیدی که از این سری به بازار می‌آید فورن می‌خرم و در نوبت مطالعه قرار می‌دهم و تا به حال هم نشده که از خواندن داستانی لذت نبرم و چند خنده‌ی از ته دل را از دست بدهم.

«شبح در آینه» روایتی دیگری‌ست از زبان هنک، فرمانده‌ی کله‌شق و گنده‌دماغ مزرعه که احتمالن ابله‌ترین ساکن آن، بین همه‌ی حیوانات و انسان‌ها، هم هست! در این جلد با دو ماجرای جالب مواجه می‌شویم، اولی حضور شبح یک سگ در گاراژ و دیگری حمله‌ی یک راسوی بوگندو به مزرعه!

یک روز صبح، هنک «پیت،» گربه‌ی مزرعه، را اذیت می‌کند و گربه‌ی ناقلا هم برای آن‌که از او انتقام بگیرد به او می‌گوید سگی در آینه‌‌ای در گاراژ مخفی شده و قصد دارد فرماندهی مزرعه را از آن خود کند!‌ و این سرآغاز حماقت‌ها و اتفاقات بامزه‌ای‌ست که بر پایه‌ی کم‌هوشی هنک رخ می‌دهند. از طرف دیگر، و پس از حل ماجرای شبح سگ در آینه، سر و کله‌ی یک راسوی کله‌شق در داخل مزرعه پیدا می‌شود. او قصد دارد که به زیر خانه‌ی «سالی‌می» و «لوپر،» مالکان خانه، برود. از آن‌جا که کریسمس است و در خانه‌ی لوپر مهمانی برپاست، ورود راسو و بوی بدی که از خود متصاعد می‌کند می‌تواند مراسم را به هم بزند. این است که هنک دست به کار می‌شود و در یکی از معدود دفعات، موفق می‌شود بالاخره یک کار مثبت دیگر هم انجام دهد و راسو را از محوطه‌ی خانه براند!

امیدوارم کتاب‌های دیگری مجموعه‌ی هنک هم به‌زودی به بازار بیایند و اوقات ما را خوش کنند.

از سری کتاب‌های «هنک سگ گاوچران» در کتابلاگ:

-         پرونده‌ی گاودزد نیمه‌شب


امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 2 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
http://www.ketablog.ir/blogs/blog.php?code=138
دیدگاه‌
<< صفحه بعدی ۰۱ صفحه قبلی >>
پارسا
شنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۲
عـــــــــــــــــــالـــــــــــــــــــــی yinyang  wink  wacko  tongue  smile  shocked  biggrin  bowl  artist
امکانات: Email Website

امیر
پنج‌شنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۰
اگه میشه کل کتاب رو داخل سایت بزارین

پاسخ کتابلاگ
این کتاب ناشر و مترجم دارد و بازنشر الکترونیکی آن نه اخلاقی‌ست و نه قانونی. باید کتاب را از بازار بخرید.
امکانات: Email Website

ثبت نظر
برای ثبت نظر جدید در ارتباط با نوشته فرم زیر را کامل کنید.
وارد کردن مواردی که با علامت v مشخص شده‌اند الزامی است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونیک:
سایت اینترنت:
نظر شما: v
 :artist: :biggrin: :bowl: :cry: :dizzy: :mad: :nono: :pirate: :sad: :shocked: :sick: :smile: :tongue: :uhh: :wacko: :wink: :yinyang:

نظر خصوصی
در صورت انتخاب این گزینه، نظر بصورت خصوصی ثبت خواهد شد و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده خواهد بود.
تاییدیه: v
برای تایید اطلاعات فرم متن داخل تصویر را مجددا وارد نمایید.

 
نوشته‌های مرتبط

RSS 2.0

javied1364@gmail.com

امکانات
خبرنامه سایت
گزارش‌ها
مطالب سایت
نوشته ها: ۲۸۰
نظرات: ۹۸۳
دنبالکها: ۰
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۲۶۸۰۱۷۸ صفحه
مشاهده امروز: ۶۶۷ صفحه
بیشترین مشاهده:
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد: ۲۶۶۷۴ صفحه
بازدید همزمان
در حال حاضر: ۳ نفر
بیشترین بازدید همزمان:
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد: ۳۶۱ نفر
مراجعه به: