نوشته‌ها
لیست نوشته ها
جستجو

کتابلاگ

«کتابلاگ» یک سایت تخصصی ادبی (با محوریت معرفی کتاب) است و از ۱۷ اسفند ۱۳۸۲ تا کنون فعال است. از این رو، می‌توان گفت این سایت دیرپاترین سایت شخصی معرفی و نقد کتاب در ایران به ‌شمار می‌آید. فعالیت کتابلاگ یکی دو بار، به دلایل مختلف و در بازه‌های زمانی کوتاه، متوقف شده، اما دوباره در آدرس جدید ادامه یافته است. کتابلاگ چندین بار کاندیدای انتخاب به‌عنوان «به‌ترین وبلاگ فارسی» و «به‌ترین وبلاگ ادبی» بوده است و دو بار به‌عنوان وبلاگ برتر برگزیده شده است. کتابلاگ از پرمخاطب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین سایت‌های ادبی ایران محسوب می‌شود.

درباره‌ی نویسنده‌ی سایت

حسین جاویدحسین جاوید، متولد شهریور ۱۳۶۴ در تهران. ابتدا در رشته‌ی مهندسی عمران (با گرایش نقشه‌برداری) ثبت نام کردم، اما بعد از چندی منصرف شدم و رفتم سراغ ادبیات فارسی. در دانش‌گاه آزاد اسلامی در رشته‌ی ادبیات فارسی درس خواندم و مدرک گرفتم. بعد به خدمت سربازی رفتم. پس از پایان خدمت، دوباره به دانش‌گاه برگشتم و هم‌اکنون، در یک دانش‌گاه دولتی، دانش‌جوی رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی هستم.

کار با مطبوعات را در سال ۱۳۸۳ و از روزنامه‌ی «شرق» آغاز کرده‌ام و طی این سال‌ها تقریبن در همه‌ی روزنامه‌ها و مجله‌ها و سایت‌های معتبر ایران یادداشت نوشته‌ام و در برنامه‌های رادیویی مختلف، درباره‌ی کتاب، سخن گفته‌ام. حاصل حدود یک دهه روزنامه‌نگاری‌ام صدها گفت‌وگو و نقد و یادداشت و گزارش است که در مطبوعات ایران منتشر شده‌اند. روزنامه‌هایی که با آن‌ها هم‌کاری داشته‌ام عبارت‌اند از: «شرق» (در دو دوره‌ی انتشار)، «تهران امروز» (در دوره‌ی اول انتشار)، «کارگزاران» (تا پیش از توقیف دائمی)، «اعتماد ملی» (در دوره‌ی دوم انتشار، تا پیش از توقیف دائمی)، و «بهار» (تا پیش از توقیف دائمی). هم‌چنین مدتی مسئول صفحه‌ی کتاب مجله‌ی علمی «دانشگر» بوده‌ام. کار ویرایش هم انجام می‌دهم و ویراستاری مقالات و مجلات و کتاب‌های متعددی را برعهده داشته‌ام.

کتاب‌هایی که از من منتشر شده عبارت‌اند از:

-         داستان امروز ایران، مجموعه‌داستان مشترک، نشر دفتر شعر و داستان، ۱۳۸۴

-         کتاب لحظه، مجموعه‌داستان مشترک، نشر مرسل، ۱۳۸۴

-         نگره (دفتر ۴)، مجموعه نقد مشترک، انتشارات فرهنگ کاوش، ۱۳۸۷

-         نگره (دفتر ۵)، مجموعه نقد مشترک، انتشارات فرهنگ کاوش، ۱۳۸۸

-         نگره (دفتر ۶)، مجموعه نقد مشترک، انتشارات فرهنگ کاوش، ۱۳۸۹

از لحاظ اجتماعی، آدم محافظه‌کاری هستم و اصلن دوست ندارم وقت‌ و زنده‌گی‌ام را پای سیاست و دردسرهای آن هدر بدهم. بنابراین، همواره از سیاست دوری می‌کنم. فقط درباره‌ی کتاب و ادبیات و هنر می‌نویسم و بس.

زنده‌گی من از راه نوشتن نمی‌گذرد؛ به‌همین دلیل، هیچ‌وقت جیره‌خوار و مجیزگوی نویسنده‌ها و ناشرها و تبلیغات‌چی روزنامه‌ها نبوده‌ام. همیشه آن‌چه را واقعن به آن اعتقاد داشته‌ام، بی‌هیچ ترسی، گفته‌ام و نوشته‌ام، حتا اگر به قیمت دشمنی قلم‌به‌مزدها و محروم‌شدن از منافع اقتصادی و شهرت باشد. به‌قول نظامی: «عاریت کس نپذیرفته‌ام/ آن‌چه دل‌ام گفت بگو گفته‌ام.»

 


RSS 2.0

javied1364@gmail.com

امکانات
خبرنامه سایت
گزارش‌ها
مطالب سایت
نوشته ها: ۲۸۰
نظرات: ۹۸۳
دنبالکها: ۰
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۲۶۸۰۲۰۶ صفحه
مشاهده امروز: ۶۹۵ صفحه
بیشترین مشاهده:
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد: ۲۶۶۷۴ صفحه
بازدید همزمان
در حال حاضر: ۱ نفر
بیشترین بازدید همزمان:
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد: ۳۶۱ نفر
مراجعه به: